
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 175 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Power Dissipation | 300 W |
| Number of Channels | 1 |
| Input capacitance | 8755 pF |
| Continuous Drain Current (ID) | 210 A |
| FET Type(Transistor Polarity) | N-Channel |
| Gate Charge | 79 nC |
| Drain to Source Resistance | 2.8 mΩ |
| Gate to Source Voltage (Vgs) | -20 V, 20 V |
| Drain to Source Breakdown Voltage (Vds) | 100 V |
| Gate to Source Threshold Voltage | 2 V |
Stock: 6
Distributors
pcbx
Unit Price$3.96024
Ext.Price$3.96024
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.96024 | $3.96024 |
| 10 | $3.86078 | $38.60780 |
| 25 | $3.81621 | $95.40525 |
| 50 | $3.77215 | $188.60750 |
| 100 | $3.72859 | $372.85900 |
